2016 Julian Ensink Albanvale Auskick
2015 Steve Cvetkovic Point Cook North
2014 Peter Lloyd Bellbridge Auskick
2013 Darrell Marr Jackson Special School
2012 Paul McGuire Caroline Springs
2011 Michael Solomon and Hayley McLeod Caroline Springs and Melton
2010 Rod Vella and Donna Morgan Hillside and Point Cook
2009 Craig Newland Sayers Road
2008 Rob Ward Melton
2007 Peter Lowe Melton
2006 Mary Sharma Hoppers Crossing
2005 David Morgan Altona
2004 Kevin Jess Hoppers Crossing
2003 Mick Barber Parkside
2002 Kevin Riff Hoppers Crossing
2017 Raphael Kardachi Sunshine Football Club
2016 Robert Green Flemington Junior Football Club
2015 Vince Candido Point Cook Football Club
2014 Peter Gardner Point Cook Football Club
2013 David Foley Deer Park Football Club
2012 Matthew Noy Taylors Lakes Football Club
2011 Bill Comben Point Cook Football Club
2010 Tony Buttigieg Syndham/ Hillside
2009 Mark Roach North Footscray Football Club
2008 Matt Johnson Newport Power Football Club
2007 Rod Ford Williamstown
2006 Craig Ryan Sunshine Football Club
2005 Paul Mifsud St Albans Football Club
2004 Mark Hunter Williamstown
2003 Russell Kight Melton Football Club
2002 Paul Mifsud St Albans Football Club
2017 John Szanyi Altona Juniors
2016 Darren Ryan Williamstown Juniors Football Club
2015 Paul Azar Yarraville Seddon Eagles Football Club
2014 James Highgate Burnside Heights Football Club
2013 James Nardella and Jo-Anne Siketa Sunshine Football Club and Point Cook College
2012 Brad Grigg Point Cook Football Club
2011 Scott Korczynski Caroline Springs College
2010 Shaun Ellis Old Westbourne
2009 Daryl Maher Taylors Lakes
2008 Jack Fleming Wyndhamvale Football Club
2007 Tony Walshe Spotswood Football Club
2006 James Mitchell UHSVU/Flemington
2005 Colin Green Sunshine Football Club
2004 Gavin Langlands Spotswood Football Club
2003 Kirk Norton Werribee Football Club
2002 Gavin Wood Yarraville
2017 Brendan Hallinan Sunshine Football Club 
2016 Mark Williams Newport Power Football Club
2015 Troy Beamond Wyndhamvale Football Club
2014 Luke Dennerley and Kerry Saunders Wyndhamvale Football Club
2013 Chris O'Keefe Spotswood Football Club
2012 Anthony Eames and Kate Jennings Altona Football Club and VU-St Albans Spurs Football Club
2011 Matthew Montebello Williamstown CYMS
2010 Scott Sutton WynBay Power
2009 Ben Kelly and Charmaine Calleja Spotswood Football Club and Melbourne University
2008 Gary Learmonth Darley Football Club
2007 Travis Chapman Melton South Football Club
2006 Michael O'Keefe Sunshine Football Club
2005 Glenn Hopkins Diggers Rest Football Club
2004 Paul Satterley Hoppers Crossing Football Club
2003 Geoff Bebend Altona Football Club
2002 Phil O'Keeffe Hoppers Crossing Football Club